Pierwszy taniec - taniec i muzyka i wszystko co pomoże Wam dokonać wyboru

Tegoroczny sezon ślubny już powoli pojawia się na horyzoncie. Każdy chce aby jego wesele było wspaniałym dniem, który będzie się pamiętać do końca życia. Na magię i zjawiskowość dnia ślubu wpływa wiele z nich. Każdy aspekt i każdy wybór bardzo często wiąże się ze stresem i stracham czy dobrze wybraliśmy.

Muzyka pierwszego tańca

Zapewne zastanawiacie się jak dokonać wyboru muzyki. Czy ma to być coś spokojnego, a może coś bardziej żywiołowego. Na to pytanie jest jedna i bardzo prosta odpowiedź. Wspólnie!

 

Utwór musi się podobać zarówno partnerce jak i partnerowi. Z doświadczenia wiemy, że najprzyjemniej tańczy się do muzyki którą się lubi. Każdy z nas ma trochę inny gust muzyczny, a utworów do wybrania są miliony. Są różne sposoby na znalezienie tego jedynego utworu który będzie Wasz. Myślcie niestandardowo. Zadajcie sobie pytania: "co lubimy słuchać? co wpada nam w ucho? przy jakiej muzyce noga lub ręka na kierownicy sama wybija rytm?". 

 

Nidgy nie zastanawiajcie się nad tym  "co spodoba się gościom? co będzie dobrze wyglądać?". Podczas pierwszego tańca to Wy jako państwo młodzi macie dobrze wyglądać i cieszyć się  pierwszym wspólnym tańcem jak mąż i żona. Niestety nie będzie to możliwe jeżeli utwór muzyczny nie będzie tym, który sam Wam w duszy gra. 

 

Utwór musi być odzwierciedleniem Was i Waszego temperamentu. Introwertyk nie zrobi show tanecznego z mnóstwem "solówek" i gry aktorskiej, gdyż nie będzie się w tym czuł pewnie. Tak samo jak choleryk nie będzie czuł się dobrze w spokojnym walcu. 

 

Jako para narzeczonych dobrze znacie siebie wzajemnie i czujecie się ze sobą dobrze i komfortowo. Tak samo należy czuć się podczas pierwszego tańca w dniu wesela. Zastanówcie się, co idealnie odzwierciedli Was jako parę na parkiecie.

Muzyka którą wybierali narzeczeni

Tak jak wspomnieliśmy wyżej muzyka pierwszego tańca ma grać dla Was. Poniżej kilka przykładów nietypowych utworów, które świetnie wypadły w dniu ślubu. Ta lista ma służyć jako przykład, że nie zawsze to co podpowiada internet będzie odpowiednie dla Was. 

  1. Emiliana Torrini - Jungle Drum
  2. Carlos Gardel - Por una Cabeza
  3. Edyta Bartosiewicz - Miłość jak Ogień
  4. Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch - Rzuć to wszystko co złe
Lista zawiera te mniej oczywiste i popularne wybory muzyczne.

Na przestrzeni lat było wiele utworów, które wiodły prym wśród utworów wybranych przez narzeczonych. Artystą, kóry wielokrotnie był wyborem numer jeden jest Ed Sheeran. Jego utwory Thinking Out Loud czy Perfect, nadal są dosyć często wybierane. Ten drugi gorąco polecamy w wersji z Andrea Bocellim lub Beyonce.

W tym roku wesela i pierwsze tańca opanuje Paweł Domagała i Weź Nie Pytaj.

Jeżeli spytalibyście o mój numer 1 to bez wahania odpowiem - Scorpions - You & I.

Karolina Siwka

 

Jeżeli chodzi o wybór tańca, to tutaj sprawa jest znacznie prostsza. Wybór piosenki determinuje co będziemy tańczyć. Jeżeli ciężko jest Wam wybrać ten jeden utwór, przyjdźcie na pierwsze zajęcia z dwiema albo nawet trzema propozycjami, a pomożemy Wam dokonać wyboru. Czasem łatwiej też jest określić jaki taniec chcielibyście zatańczyć, a dopiero potem wybrać muzykę. Najważniejsze to czuć się swobodnie.

Kiedy rozpocząć naukę?

Jest to kwestia bardzo indywidualna i do omówienia z każdą parą. Jeżeli chcecie skorzystać a pakietu 5 lekcji to naszym zdaniem najlepiej wystartować 6 tygodni przed ślubem. Wtedy spotykamy się z parą narzeczonych raz w tygodniu przez 5 tygodni (zostawiamy sobie jeden tydzień rezerwy na różne nie przewidziane sytuacje). Taki system sprawdził się u naprawdę ogromnej ilości par. 

 

Jeżeli macie mniej czasu np. tydzień lub chcecie zacząć dużo wcześniej to my się dopasowujemy do Was, tak abyście byli spokojni i w pełni zadowoleni. Zawsze najlepiej skontaktować się z nami bezpośrednio telefonicznie lub mailowo.

Buty do pierwszego tańća

Często pytacie o to, jakie buty są najlepsze do pierwszego tańca. Tak jak z muzyką przede wszystkim wygodne ;) U Pana Młodego im mniejszy czubek tym lepiej, materiał to najlepiej niech będzie skóra, gdyż pracuje ona wraz ze stopą. Jeżeli chodzi o Pannę Młodą to jeżeli nie nosicie butów na obcasie, a chcecie w takich zatańczyć na weselu to muscie przygotować się do tego wcześniej. Niestety aby móc tańczyć w butach na obcasie, najpierw musisz potrafić w nich swobodnie chodzić. W innym wypadku nie będziesz się czuć komfortowo. 

 

Zdecydowanie wygodniejsze do pierwszego tańca są buty na stabilnym grubym obcasie typu słupek, niż cienka szpilka.


Zachęcamy aby na wszystkie zajęcia przychodzić już w butach ślubnych.

 

Mam nadzieję, że rozwiałam kilka Waszych wątpliwości związanych z pierwszym tańcem. Jeżeli macie pytania to śmiało piszcie ;)

 

Zapraszam również do zpoznania się z naszą ofertą nauki pierwszego tańca dla narzeczonych.

 

Pierwsze tańce  to taki mój "konik" bo uwierzcie, że z naprawdę prostych rozwiązań może powstać niebanalna choreografia, która będzie wyjątkową perełką dla każdej pary.

Karolina Siwka

tel: 606 335 757 | formularz kontaktowy

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij