Międzynarodowy dzień tańca

W obecnych czasach każdego dnia obchodzone jest jakieś święto. Są one mniej lub bardziej znane i promowane. Dla nas tancerzy i osób związanych z tańcem oraz wszystkich, tych którzy traktują go jako swoją pasję czy hobby, to właśnie 29 kwietnia jest dniem szczególnej uwagi.

 

W 1982 roku dzień 29 kwietnia został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Tańca. Decyzja została podjęta przez Komitet Tańca Miedzynarodowego Instytutu Teatralnego, który działa pod opieką UNESCO. Data ta nie została wybrana przypadkowo, jest to bowiem dzień chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a. Każdego roku celem uczczenia Dnia Tańca inny artysta związany z tańcem przygotowuje orędzie kierowane do wszystkich tancerzy i miłośników tańca.

 

Międzynarodowy Dzień Tańca w Centrum Tańca Siwka

W tym roku postanowiliśmy uczić ten dzień proponując Państwu, przez niektórych już poznany kalendarz taneczny. Każdy miesiąc przebiega w rytmie wybranego tańca, który dobrany jest tak aby jak najlepiej odzwierciedlał dany misiąc. Do tej pory mieliśmy okazję potańczyć:

  • Samba - styczeń,
  • Rumba - Luty,
  • Tango - marzec,
  • Jive - kwiecień.

Quickstep - taniec maja

Już za dwa dni powitamy maj który dla nas będzie upływał pod znakiem Quickstepa. Quickstep jest najbardziej żywiołowym i energicznym tańcem standardowym. Łączy on wdzięk i grację z młodzieńczą energią i żywiołowością. Wkrótce podamy, kiedy odbędzie się nasza co miesięczna dodatkowa lekcja związana z tańcem miesiąca. Proponujemy śledzić nasz fanpage na facebooku oraz stronę www.

Historia tańca towarzyskiego w Centrum Tańca Siwka

Nasza szkoła tańca powstała w tym samym roku co ustanowienie Międzynarodowego Dnia Tańca. Od 1982 Marian Siwka, założyciel naszej szkoły tańca propaguje i działa na rzecz tańca towarzyskiego w naszym mieście, regionie a nawet kraju. W latach 90 organizował i pomagał organizować wiele turnieji tanecznych i imprez propagujących taniec wśród społeczeństwa. Przez wiele lat pełnił funkcję prezesa okręgu Kujwasko-pomorskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

Zacznij świętować z nami!

Jeżeli chciałbyś/chciałabyś już za rok móc też powiedzieć, że 29 kwietnia to również Twoje święto, to w tej chwili jest ku temu świetna okazja. Już 9 maja rozpoczynamy nową grupę kursu tańca towarzyskiego. Jak zawsze na naszych kursach gościć będzie miła atmosfera, dobra zabawa i ogrom wiedzy tanecznej. Przyjdź i przekonaj się, że taniec jest dla każdego i jak wiele radości można z niego czerpać. Zapisz się już dziś!

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij